Православні та греко-католики 8 березня вшановують священномученика Полікарпа, який жив у ІІ ст. та був учнем апостола Івана Богослова. Ставши єпископом, святий Полікарп майже 40 років керував церквою у місті Смирні, що в Малій Азії. Усе життя його вкрите легендами, як у часи страшної посухи та голоду святий помолився й одразу ж пішов дощ, або як зцілював хворих і навертав невірних. Загинув Полікарп мученицькою смертю, попри те, що коли його хотіли спалити, то багаття палало навколо, але не торкнулося тіла святого.
Римо-католики 9 березня згадують Франциску Римлянку. Небесна покровителька Риму жила на зламі XIII–XIV ст., заснувала згромадження Бенедиктинок-облаток із Оливної гори. Вони відрізняються тим, що можуть жити вдома, проте, як усі монахи, ведуть побожне життя та багато часу проводять у молитві. Святу Франциску часто на іконах зображують з янголом, бо як розповідає передання, вона могла бачити свого янгола-охоронця.
Вірменська Церква 10 березня відзначає Мичинк, який розділяє Великий Піст навпіл, тож Мичинк перекладається як «середина». З цього дня під час богослужінь під урочисті мелодії починають співати шаракани — релігійні пісні, укладені в добу Середньовіччя. Також із древніх часів склалася традиція в цей день випікати прісний хліб із солодкою начинкою, а ще є звичай крім цукру класти в тісто монетку. Тому, кому попадеться та монета, щаститиме цілий рік.
Мусульмани 10–11 березня святкують Ніч Мірадж. Усі мусульманські свята відзначаються за місячним календарем, тож цього року Мірадж слід відзначати в ніч з 10 на 11 березня, проте підготовка до святкування розпочинається вже 10, ніч проводиться за читанням Корану, а 11 слід не забути прочитати обов’язкові молитви. Мірадж святкується в ознаменування подорожі пророка Мухаммада з Мекки до святого міста Єрусалиму, де відбулося його вознесіння на сьоме небо до престолу Аллаха. Також у цю ніч, згідно з Писанням, у мечеті Аль Акса разом молилися пророки — Ібрагім (Авраам), Муса (Мойсей), Іса (Ісус) та Мухаммад.
Марина ЧОРНА, релігієзнавець.