Коли взимку розжарене опалення, листя кімнатних квітів починають сохнути. Тягнемося за лійкою з водою і розуміємо, що ґрунт ще вологий. Може, замінити верхній полив на нижній, щоб рослини пили тоді, коли їм хочеться?
Верхній полив. Основна його перевага в тому, що вода зволожує земляний ком рівномірно, та й поживні речовини (із добрив) отримує кожен корінець. Струмінь при поливі краще направляти не під корінь, а по краю горщика — це убезпечить ґрунт від розмивання. Єдина небезпека, яка існує при поливі зверху, це потрапляння вологи в основу рослини, що може призвести до загнивання листя та стебла. Особливо це стосується фіалок (сенполій), полив яких зверху може призвести до загибелі. Ще одним недоліком поливу зверху є те, що вода не завжди сягає дна горщика. Тому, якщо протягом 10 хв. після поливу вода не витекла в піддон, слід полити рослину ще раз.
Нижній полив зручний, якщо рослина «не любить» мочити листя, до таких приверед відносяться вже згадана фіалка, цикламен, багато цибулинних. Такий спосіб застосовуйте ще тоді, коли земля в горщику пересохла. Адже при поливі зверху грунт не вбере воду, вона просто стече вздовж стінок горщика.
Порада: якщо земля зволожена, а кінчики листя все одно сохнуть, побризкайте в повітря з пульверизатора.
Актуально
Кімнатні квіти корисно поливати талою водою — вона м’яка та благотворно діє на ріст і розвиток рослин. Сніг для цих цілей набирайте в парку або лісі — там він чистіший. Розтоплювати його слід не на вогні, а за кімнатної температури. Коли підтане, дайте відстоятися близько доби: від холодної води коріння може загнити.