Дуже сподобалася мені розповідь о. Іоанна про зцілення хворої жінки. Але в церквах багато ікон, і чудотворних у тому числі. Тож прошу запитати в цього священика: перед якою саме іконою варто молитися у тому чи іншому випадку – наприклад, за воїнів? І ще поясніть: до кого саме маємо звертатися у молитві перед іконами, і кому саме дякувати за допомогу?
Анна Степанівна. Київська область.
Митрофорний протоієрей Володимирського собору Іоанн Київський, до якого звернулася «Порадниця», люб’язно погодився дати відповідь нашій читачці. Каже, молитися можна у будь-якій потребі до будь-якого святого, однак у «Житії…» згадується, що, наприклад, Іоанн Воїн допомагав зокрема тим, у кого зникли речі, а Пантелеймон Цілитель – опікувався хворими, тоді як Святитель Миколай був «універсальним» помічником. У будь-якій потребі звертаються до Господа нашого Ісуса Христа і Пресвятої Богородиці. За воїнів найперше моляться до свв. Іоанна Воїна, Варвари, Миколая, Бориса і Гліба, князів Володимира і Михаїла Чернігівського.
А щодо ікон, то, дивлячись на образ, ми звертаємося з молитвою і проханнями не до ікони як виробу з дерева чи паперу із видимим зображенням, а до першообразу — невидимого божества чи святого, — пояснює протоієрей. – І чує нас при цьому сама божественна персона чи святий. Тому що Бог всюдисущий, як і святі, які з Ним перебувають. І дякуємо за допомогу не іконі, а божеству. Тож коли Бог зберіг вашого воїна, Йому й дякуйте. А ще – Пресвятій Богородиці і тим святим, до яких за це молилися.
Шукала відповіді Ольга ВОЛИНСЬКА.