Віднині лічильники холодної і гарячої води можна повіряти на місці експлуатації, а не в спеціальній лабораторії. Персонал, відповідальний за виконання робіт щодо повірки лічильників, повинен мати професійну підготовку в галузі метрології, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого бакалавра, бакалавра, магістра за інженерно-технічними спеціальностями і досвід роботи не менш ніж 1 рік.
Зовнішній огляд лічильників проводять візуально. Результати вважатимуться задовільними, якщо під час огляду встановлено:
- наявність пломб, установлених під час повірки, і пломб, установлених під час монтажу на місці експлуатації, у місцях пломбування,визначених експлуатаційною документацією лічильника;
- відсутність зовнішніх пошкоджень лічильника;
- відсутність дефектів та запотівання відлікового пристрою, що ускладнюють зчитування показань лічильника;
- відсутність дефектів, що ускладнюють зчитування маркування лічильника;
- наявність чіткого зображення написів на відліковому пристрої лічильника;
- наявність стрілки на корпусі лічильника, яка вказує напрямок потоку води;
- правильність установлення лічильника (стрілка на корпусі лічильника повинна збігатися з напрямком потоку води в гідравлічній системі, в якій змонтовано лічильник).
Після візуального огляду здійснюють перевірку працездатності лічильника і визначають його метрологічні характеристики. Результати вимірювань і розрахунків вносять до електронного протоколу повірки.
Позитивні результати повірки лічильника підтверджують свідоцтвом про повірку. Якщо в ході повірки лічильник визнано таким, що не відповідає встановленим нормам, оформлюють довідку про його непридатність.
Нова Методика повірки затверджена наказом Мінекономрозвитку від 23.12.2016 р. за №2129 і поширюється на лічильники води з механічним відліковим пристроєм номінальних діаметрів DN10, DN15, DN20.
Яна РОМАСЕНКО, юрисконсульт.