Тепле літечко лине так швидко, що хочеться якнайповніше насолодитися кожним його днем. Не за горами пік масового сезону відпусток, коли більшість із нас намагається, як може, хоч трохи змінити обстановку; саме це дарує нові враження та позитивні емоції, допомагаючи почуватися принаймні оновленими. Та хоч би куди вирушили – на дачу, до родичів, на природу а чи в заморську країну, – доведеться якийсь час провести в транспорті. Чим у ньому зайнятися, не нудьгуючи і з користю? Таке питання може постати й похмурого дощового дня, якщо не любите гуляти під парасолькою. Окрім почитати цікаву книжку, за наявності мобільного Інтернету можете вдосконалити свої знання української. Якщо ж по поверненні з відпустки так само знаходитимете по кілька хвилин на короткі вправи, восени вам не буде рівних!
І перше джерело такої інформації, з яким вас знайомимо, – Офіційний сайт української мови (https://ukrainskamova.com/), організатори якого зокрема зазначають, що нині українською в нашій державі й поза нею розмовляють близько 45 млн. осіб, а за вживаністю вона займає 15-20 місце в світі.
Головне меню містить пункт «Всі правила», де подано 3 варіанти правопису. Інший присвячений Україні як державі; адже «під час вивчення мови важливо розуміти умови, в яких мова народилася та розвинулася», зазначають автори сайту; тут можна знайти коротку інформацію про історію Києва, такі Президентські клейноди, як Булава, Гербова печатка, Знак, Штандарт, а також про Гімн України, державну символіку й назву тощо. Окремий підпункт присвячений історії української мови: часу її виникнення, мовним особливостям давніх часів, загальним закономірностям становлення національної мови, приналежності української до індоєвропейських мов.
У пункті «Корисне» знайдете підручники, а також відеоуроки та презентації тренажерів, які допоможуть, попрактикувавшись, краще засвоїти ті чи інші правила. Ще одна дуже цінна можливість – поданий тут словник синонімів, який допоможе знайти відповідник до потрібного слова. Передбачена й можливість удосконалити свою орфографію; достатньо скопіювати набраний на клавіатурі текст і вставити його в чисте поле пункту «перевірка орфографії»; натиснувши кнопку, програма виділить кольором помилку.
Безумовно корисним буде й пункт «Культура», де наведені тексти милозвучних (і, можливо, не всім відомих) колядок, щедрівок і веснянок. Передбачені й блоги з такими підрозділами: вчитель – учителю, учитель – батькам, учитель – учням. Привертає увагу останній пункт головного меню, який обіцяє відповідь на поставлені мовні запитання, та поки що там – тільки окремі репліки самих користувачів. Та за умови знань і реєстрації на сайті зможете й самі відповідати іншим.
Ольга ГОЙДЕНКО.