Православні та греко-католики 1 лютого вшановують преподобного Макарія Великого, який жив у Єгипті в IV ст. та багато часу як монах-самітник провів у пустелях. Перебуваючи в стані духовного піднесення, преподобний провадив бесіди з Богом. Свій подвижницький досвід Макарій Єгипетський переніс у богословські твори, які збереглися й до наших днів.
Римо-католики та лютерани 2 лютого святкують Стрітення Господнє. Стрітення означає «зустріч». Свято отримало таку назву, бо в цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведником Симеоном і пророчицею Анною, які впізнали у малюкові Месію. Сталось це, коли на сороковий день після народження Ісуса, Діва Марія разом із Йосипом Обручником принесла Немовля до Єрусалимського храму на посвяту. В зустрічі Симеона й Анни з Христом Церква також бачить зустріч Старого та Нового Заповітів. За словами ієромонаха Філадельфа, Старий Заповіт в особі Симеона, що відходить, уклонився Новому Заповіту, який мало втілити в собі Немовля Христос.
Римо-католики 5 лютого згадують святу діву та мученицю Агату, що жила в ІІІ ст. на Сицилії (Італія) і через свою віру була переслідувана разом із іншими християнами острова. Та через гоніння, організовані римським намісником Квіціаном, Сицилію спіткав сильний землетрус, від якого загинуло багато язичників. Тож згадуючи ті події, в цей день віряни освячують хліб, сіль і воду, вважаючи, що вони захистять житло від природних катаклізмів.
Вірменська Церква 6 лютого вшановує святого Саака Партева, який у IV ст. був обраний католикосом. За 52 роки головування на престолі він сприяв розвитку не лише Церкви, а й національної культури. Святий Саак Партева вважається засновником вірменської літератури та церковної бібліографії.
Православні та греко-католики 7 лютого згадують святого Григорія Богослова, що жив у ІІІ ст. та став Константинопольським патріархом. Саме через свої богословські проповіді він був названий Богословом, а за розвиток християнського віровчення удостоєний звання Вчителя Церкви. Григорій Богослов вшановується як східною, так і західною Церквами.
Марина ЧОРНА, релігієзнавець.