Уже кілька років на залізничних вокзалах найбільших міст України — Києва, Харкова, Дніпра, Одеси, Миколаєва — працюють волонтерські пункти для воїнів АТО (ООС), про що розповідала й «Порадниця». Цієї осені Укрзалізниця анонсувала відкриття залів очікування для військовослужбовців — учасників АТО (ООС) у переобладнаних приміщеннях колишніх депутатських залів, а за відсутності таких — у заново обладнаних на найбільших залізничних вокзалах України. Наразі такі зали вже відкрили на центральних залізничних вокзалах згаданих міст, а також у Львові, Маріуполі, Вінниці, Херсоні.
Зал очікування призначений для короткочасного перебування військовослужбовців — учасників ООС, які користуються поїздами далекого сполучення. Тут бійці можуть цілодобово перебувати в комфортних умовах, зарядити телефон, подивитися телевізор, скористатися вайфаєм, кімнатою для вживання їжі з мікрохвильовкою, туалетом, душем, а за потреби — пральною машиною і праскою.
Встановлено кулери для води, кавоварки або й кавомашини, зібрано бібліотечки, де боєць може вибрати книжку і почитати в очікуванні поїзда. Усі ці послуги для відвідувачів безкоштовні. А там, де налагоджено співпрацю з волонтерами (як-от у Києві та Дніпрі), можна ще й безкоштовно попити чаю, кави з печивом і цукерками (їх забезпечують волонтери), отримати інформаційну допомогу, взяти в дорогу свіжий журнал тощо.
Знайти зал можна за вказівниками чи звуковими оголошеннями, а також за допомогою працівників вокзалу, служби охорони чи військової служби правопорядку (ВСП). У Києві вхід до залу — в бічному крилі праворуч від центрального входу вокзалу.
У таких залах цілодобово чергують працівники Укрзалізниці, яким можуть допомагати волонтери; передбачено й охорону.
Із запитаннями та пропозиціями з приводу роботи відвідувачі можуть звертатися до начальника сервісного центру, за відсутності центру — до начальника вокзалу, а також на гарячу лінію 0 800 50-31-11.
Вхід, як правило, за посвідченням УБД і квитком на проїзд (крім приміського сполучення). Та Укрзалізниця працює над новими правилами щодо того, за якими документами і хто саме матиме таке право, аби взяти до уваги пропозиції волонтерів.
* * *
Треба зазначити, там, де в минулі роки відкрилися і дотепер діяли волонтерські пункти для воїнів АТО, волонтери яких поки що не приєдналися до роботи в нових залах, вони також продовжують роботу. Місце розташування пункту змінилося лише в Харкові; тепер помешкання «Південного посту» можна знайти в тунелі залізничного вокзалу праворуч від центрального входу; їхній тел. 0(97) 064-59-61.
Підготувала Ольга ГОЙДЕНКО.