До свого семидесятилітнього ювілею, який відзначає 3 вересня, він прийшов із неабияким творчим багажем: від маленького хлопчика з казахстанського містечка, котрий марив професією актора, бачив себе тільки в кіно, до знаного, популярного, улюбленого мільйонами артиста, зігравши багато різножанрових ролей в кіно та театрі, озвучивши понад сотню героїв художніх і мультикаційних фільмів. Залишаючись і досі в професії, тішачи своїх прихильників зокрема й антрепризними спектаклями. А його акторською майстерністю, талантом перевтілення мала чудову можливість насолодитися ще й наживо. Спілкуючись зі своїм гостем, почула і багатьох відомих українських акторів, котрих озвучував, голоси улюблених мультяшних героїв (хто не знає «Пригод капітана Врунгеля» чи «Острів скарбів»?!). А ще скільки веселих історій, анекдотів! Одне слово, наче на виставі чи на концерті побувала.
Український актор театру, кіно та дубляжу, народний артист України Євген Паперний на порадницькій гостині зокрема
ПРО МРІЮ СТАТИ АКТОРОМ
Так хотів вступити, настільки великим було бажання стати актором, ще з 5 класу! Знаєте, Бог мене чув, я багато молився. А ще колекціонував журнал «Советский экран», на обкладинках якого були мої кумири. Їх портретами завісив усю стіну в кімнаті. Найцікавішим стало те, що були то здебільшого артисти, з котрими згодом зустрівся в Щукінському училищі, в Театрі Вахтангова. А любив я в дитинстві фільми за участі Олега Борисова, Лариси Голубкіної, Наталії Варлей, Володимира Етуша, Юрія Яковлєва, Михайла Ульянова. Коли знайомі дізналися, куди хочу вступати, пальцем біля скроні крутили, сприймали мене, як божевільного: з якогось Казахстану їхати до Москви, вступати на артиста!? А я був настільки одержимим, що доля мене й повела.
ПРО «ВІЛЬНЕ ПЛАВАННЯ»
Я сміливо написав заяву на звільнення з Театру російської драми, віддавши йому 26 років. Знав, що є куди йти. Із Віктюком ще 10 років працював, у вус не дув. Хорошу фразу сказав мені керівник Театру драми та комедії на лівому березі Едуард Митницький, коли я завершив свою роботу з Віктюком: «Женя, потрібно мати свою каюту на теплоході».
Я відповів: «Едуарде Марковичу, давайте, поки що на своїй яхті походжу. А коли побачу, що стає дірявою, паруси рвуться, вітри мене дуже задують, можна тоді приб’юсь до вашого теплохода?» «Давай!» — каже.
ПРО АНТРЕПРИЗУ
Затіяв свою антрепризу, став співзасновником продюсерського центру «Колізей». Я його художній керівник, а Олег Шпанчук — комерційний директор. Він і промоутер, і продюсер, гастролями займається. А моє завдання — зібрати команду, робити спектаклі. Я і граючий тренер, так би мовити. До участі в спектаклях запрошую медійних акторів, затребуваних. З нами, зокрема, працюють Ольга Сумська, Віталій Борисюк, Георгій Хостікоєв, Марина Ягодкіна, Руслана Писанка, Остап Ступка, Катя Кістень, Лесь Задніпровський, Дмитро Лалєнков, Олеся Жураківська, Саша Ігнатуша, Володимир Горянський. Ось така чудова команда.
ПРО УСПІХ ТВОРУ ТА «СУБЛІМАЦІЮ»
У мене три фактори, три правила: вибір п’єси, склад акторів та інтрига. Отже, «Сублімація любові». П’єса, комедія — розкішна. Актори — Сумська, Борисюк, Паперний — розкручені. Інтрига — є. Бо коли на афіші люди бачать, що грає Сумська зі своїми колишнім і теперішнім чоловіками, зацікавлюються, а що ж воно там буде, та ще й назва така — «Сублімація любові». І біжать до каси, а мені цього й треба. Свого часу таку інтригу закрутив Анатолій Хостікоєв, поставивши своєю театральною компанією «Бенюк і Хостікоєв» спектакль «Моя професія — синьйор із вищого світу», де я теж був задіяний. У перших спектаклях Толя зібрав усю родину, й Сумські-старші грали. Люди збиралися біля афіш, де ми всі були зображені, як біля якогось шедевра в Третьяковській галереї. І такі дискусії розгорялися! «Та ось цей на тій був одружений… Та що ви мені кажете — у нього зараз ось ця дружина, а то їх син… Так це ж син від Наташі? Ні, від Люби, а отой від Наташі… А Паперний — чоловік Сумської. Наташин? Та ні, Ольжин…» І так до безкінечності.
ПРО ПАРОДІЮВАННЯ
Я ж ще зі студентства цим захоплювався, копіював усіх своїх педагогів. Тексти Етуша з «Кавказької полонянки» на капусниках показував. Лекції з образотворчого мистецтва в нас читав Борис Бродський. І коли я його на капуснику зобразив, народ ридав. А того не було якраз. Коли повернувся з відрядження, йому наперебій розповідали, як Паперний його показав. Настільки був заінтригований, що, прийшовши на першу лекцію, сказав: «Я чув, що мене тут хтось зображає. Ну, що ж, Євгене Васильовичу, якщо ви такий геніальний артист, я теж хочу це побачити. Ідіть на моє місце й читайте лекцію». Я і почитав, знав дещо напам’ять з його книг, додаючи ще від себе запитання, аби смішніше було. Хвилин 10 виступав. Бродський, бачу, вже сповз із стільця зо сміху, сидів на підлозі, заливався слізьми і втирався своїм замшевим піджаком. У нього була істерика. Після цього читати лекцію, звісно, вже не міг. А мені запропонував розіграти його дружину, представившись по телефону ним, що ми успішно й зробили.
ПРО ОНУКІВ І ДІТЕЙ
У старшої моєї доньки Насті під першого шлюбу внучка Ліза, двоє у Тоні — Єва і Даніїл, й тут двоє –- Аліна та Давид. П’ятеро! До речі, Давид народився на другий день після мого дня народження — 4 вересня. А напередодні Денису приснився сон, що народиться в них хлопчик і зватимуть його Давидом. Так і назвали.
Цікаво вийшло і в Тоні. Їй ім’я дали на честь моєї мами, до котрої я змалку так і звертався: «Тоня», мамою не звав. І наша Тоня народила свою Єву в день народження бабусі Тоні! От як буває!
ПОРАДА
Мій улюблений, дуже короткий тост: «Вип’ємо за те, завдяки чому ми не дивлячись ні на що!» Терпіння найперше пораджу. Зібрати свої сили. Тому що тільки на себе можна надіятися в цьому житті. Мене друг учив колись: «Живи, Жека, своїм розумом, роби свої висновки і зберігай свої сили, щоб зберегти себе в цьому житті».
Повну версію порадницької гостини з ЄВГЕНОМ ПАПЕРНИМ можна вже прочитати в свіжому номері газети «Порадниця» від 3 ВЕРЕСНЯ цього року.
Автор та керівник проєкту Тетяна ВЛАСЮК, головний редактор газети «Порадниця».
Комментарии: 6
Подели
лись: 2