Напевне, не знайти сьогодні куточка в Україні, де б не звучала щира, лірична, ніжна, багатьом людям мила пісня Віталія та Світлани Білоножків. Їхню «мелодію двох сердець» слухають і в селі, і в місті, близька та зрозуміла вона людям зрілого віку і молоді. Бо творчість цього подружжя розповідає про найкраще, що має людина, — про кохання, про життя, про родину.
ПРО ФЕСТИВАЛЬ
Віталій. — У вас газета «Порадниця», а ми своїм фестивалем «Мелодія двох сердець» даємо таку собі пораду всьому нашому суспільству, що нічого немає кращого, ніж родина. Це так важливо тепер, коли капіталізація суспільства передбачає всіляку екстравагантність у людських взаєминах аж до одностатевих шлюбів.
Світлана. — Проблема в тому, що ми самі себе не любимо, самі себе не поважаємо. Чому ж нехтуєте своїм, відчуваєте себе другим сортом? Доки ж це триватиме? А доти, доки самі не усвідомимо, що Україна існує найперше для нас. От для того ми й створили фестиваль, аби показати, що все починається з родини, з сім’ї. Якщо там є лад, значить і в державі буде лад.
ПРО РОДИНУ
Віталій. — Запорукою міцної родини є тил. Як у чоловічій дружбі, армійській, фронтовій, повинен бути друг, котрий може затулити тебе своєю спиною. Як правило, удар у спину отримуєш від кого? Того, кого допускаєш до спини. Так і в подружньому житті. Якщо знаєш, що коли, роблячи свою справу, забуваючи про все, повернешся спиною — вона буде прикрита міцним тилом, оберегом, ім’я якого — дружина, мати твоїх дітей. Коли впевнений, що після роботи повернешся додому в затишок і тепло, де тобі ніхто не скаже поганого чи злого слова, тобі нічим не дорікнуть, а тільки подякують за те, що робиш, то це і є гарантією довгого, щасливого подружнього життя. І ніколи не шкодуватимеш, що пов’язав життя з цією людиною. Окрім того, обов’язково повинно бути кохання. Без цього — ніяк. Чоловіки, моя вам порада: ніколи не ображайте жінку, робіть їй тільки добре.
Світлана. — Буває, жінка любить чоловіка, робить йому благо і — дещо про себе починає забувати. Забуває, що повинна мати належний вигляд, навіть якщо чоловік бачить її лише вдома. Хоча, стоячи біля плити, вона знову ж таки робить йому благо, але чоловікам притаманно про це забувати. Вони люблять жінок самодостатніх, упевнених у собі, звабливих. Жінки мають постійно пам’ятати: у будь-якому віці ми для своїх чоловіків тоді цінні, коли, створюючи їм домашній затишок, комфорт, не забуваємо про себе. Вважаю, що кожна жінка повинна мати свою справу, а не сидіти вдома і визирати чоловіка, якому колись такий розподіл ролей може набриднути. Ні в якому разі не скімлити, не плакати.
Жовтень, 2004 рік.
Повну версію порадницької гостини з Віталієм та Світланою Білоножками можна прочитати в книжці “Порадницька гостина. Від джерел”.
Автор та керівник проекту
Тетяна Власюк.