Чи знайдеться серед нас той, хто б не хотів або й навіть не мріяв потрапити до столичного Палацу мистецтв «Україна», походити його розкішними залами, насолодитися виступами улюблених виконавців на його сцені?! А цей чоловік таку можливість має щодня, і чи не кожен концерт на головній сцені країни відбувається за його присутності. І саме йому значною мірою маємо завдячувати, що нарешті Національний палац мистецтв широко відчинив двері вітчизняним талантам, на ділі довівши, що наше, українське, затребуване і поціноване публікою. Тепер «Україна» повсякчас «одягається» в афішні шати українських артистів, квитки на виступи багатьох із них просто розлітаються, а концерти проходять із аншлагами. Бо до справи взявся не просто професіонал, а людина, яка по-справжньому вболіває за своє, українське. А ще стараннями його нової команди Палац увійшов до міжнародної асоціації IAVM, яка об’єднує найпрестижніші концертні та виставкові зали світу і членство в якій відкриває нові можливості, аби світові зірки приїздили з гастролями до України. Сьогодні він — адміністратор, менеджер, генеральний директор Національного палацу мистецтв «Україна», але в душі, як і багато років тому, лишається музикантом. І щойно переступивши поріг його службового кабінету, де навіть стіл — у формі гітари, відчуваєш: ти в гостях у музиканта, тут живе музика.
ПРО ПАТРІОТИЗМ
Ви знаєте, я дуже боюся цього слова — патріотизм. Тому що багато людей нині маніпулюють, спекулюють цими речами. Патріотизм — це твоя ідентичність до України. В першу чергу, то є стан душі. Це увібрано з молоком матері, ти дихаєш тим змалечку, розмовляєш, навіть сни бачиш українські, кольорові.
Що тішить в нашому сьогоденні? Тішить, що насправді в українському суспільстві утвердився принцип: біда чужою не буває. Народ наш терплячий, але коли йому наступають на горло — об’єднується в монолітний кулак, щоб дати по зубах тому, хто посягає на наші свободи і нашу територію.
ПРО ТЕЛЕВІЗІЙНИЙ ПРОДУКТ
Єдине: треба робити телевізійний продукт, який відповідав би часу, був конкурентоспроможним. Аби мали не один канал без вибору, де можемо його поставити, а такий, щоб усі телевізійники билися за нього і кожен канал мав за честь розмістити в ефірі наш продукт. От над чим треба працювати. Знаєте, коли не вистачає ресурсу або, скажімо, хочеться купити якусь річ, а немає грошей, є два варіанти: менше витрачати і заощаджувати на чомусь або більше заробляти. Я волію більше заробляти, аби вистачало на все.
ПРО ФОРМАТ І КОМЕРЦІЮ
Формат — це комерція, бізнес. Бізнес — це кон’юнктура. Наші люди по суті своїй загалом ліниві. Аби не думати, не вникати, їм потрібен гарний фасад, яскрава обгортка. Купуючи цукерку чи торт, ми ж бачимо обгортку, упаковку, а не вміст, правда ж? Так само і будь-який продукт шоу-бізнесу. Взагалі шоу-бізнес — це те, що не має коріння, бо коріння має народна творчість. Коли чую про шоу- бізнес, уявляю якусь групку людей, що хоче виготовити певний віртуальний продукт і на ньому заробляти. Це називається шоу- бізнесом, тобто такі собі скороспілки. Уявімо, виготовили якийсь товар, скажімо, морозиво, виставили на продаж, а ніхто не купує — отже, треба викидати, бо термін зберігання минув. Так само і- питання формату. Хоча насправді є категорії людей, які слухають, споживають певний продукт. Скажімо, я, хоч і займаюся адміністративною роботою головного концертного майданчика країни, слухаю класику, джаз. Та за потреби можу послухати і якусь іншу музику, аби щось вивчити чи проаналізувати.
ПРО МИСТЕЦТВО
Мистецтво — стан душі. Немає мистецтва просто заради мистецтва. Це продукт, який споживає певна кількість аудиторії з відповідним інтелектуальним рівнем. Це відсутність культури споживання національного продукту. І говорити, наприклад, про високе мистецтво, якого ми сьогодні не бачимо, даруйте, не випадає. Скажімо, видатні наші співаки, визнані у світі, свого часу не могли себе реалізувати в нашій країні і змушені були виїхати за кордон. Чому? Через відсутність культури, попиту на мистецтво, яке представляли.
Прочитати порадницьку гостину з Романом Недзельським можна у номері «Порадниці» від 7 вересня 2017 року.
Автор і ведуча проекту «Порадницька гостина»
Тетяна Власюк.