Якось на порадницькій гостині моя гостя Ольга Герасим’юк побажала читачам «Порадниці» бути чемпіонами свого життя. Погодьтеся, багато хто хотів би й насправді йти по життю чемпіоном, досягаючи вершин, найкращих результатів скрізь і в усьому, адже людям притаманне це прагнення. Щоправда, терпіння і сил, наполегливості та цілеспрямованості вистачає далеко не всім, аби піднятися на чемпіонський олімп. Та й зрештою, на переконання багатьох, не так важливий результат, як сам процес, не перемога, а участь.
А от для цього молодого чоловіка значимим було і є все: мета, до якої заповзявся йти, засоби, якими вона досягається, і, звісно ж, результат. Чи й не тому він став не просто успішним, титулованим спортсменом, а є й людиною з активною громадянською позицією, котрій небайдуже сьогодення та майбутнє країни.
Знайомтеся: заслужений майстер спорту з плавання, чемпіон світу, чемпіон Європи, чотирикратний володар Кубка світу з плавання, срібний призер Олімпіади у Сіднеї, кандидат педагогічних наук Денис Силантьєв.
ПРО ВИХОВАННЯ СПОРТОМ
Спорт справді виховує необхідні справжнім чоловікам якості. Знаєте, він, наче лакмусовий папірець, допомагає показати закладені в людині риси характеру, виводить їх назовні. Тому, наприклад, у США, приймаючи людину на роботу, цікавляться, чи займалася спортом. І ті, хто займався, мають пріоритет. Чому? Бо менше хворіють, вони працьовиті, дисципліновані, вміють працювати в команді, тобто в колективі.
І про це розповідаю дітям, з якими спілкуюся. Тому батьки повинні наполягати, аби діти займалися спортом, бо у 7–9 років ті не знають, чого хочуть. Я говорю з батьками про те, що мають проявити наполегливість, навіть якщо дитина не хоче — підняти, змусити ходити в котрусь секцію.
ПРО ФІЛОСОФІЮ УСПІХУ
Для позитиву, для самоствердження дуже важливі приклади людей, котрі самі себе створили, а не надіялися на якесь диво. Бо молодь тепер є ледача. Про це мені говорять тренери, та й сам бачу. Вони хочуть мало зробити, а багато отримати і — відразу. Такого не буває (сміється). Одна розумна людина якось сказала: коли щось робиш і в тебе це швидко, гарно виходить, значить, ти робиш неправильно. Тому що насправді все гарне, все правильне дається тяжкою працею.
Філософія успіху в тому, що сам талант без працелюбства, терпіння — ще не успіх, а якийсь його відсоток. Скажімо, я не був найсильніший, найвищий у плаванні серед інших у своїй групі. Але став таким, бо вмів працювати, вмів терпіти. Комусь було важко, і він кидав усе. Я ж упертий і розумів, що коли не тепер прийду до успіху, то за рік-два, але це станеться. Звісно, якби мені колись сказали, що для цього знадобиться 25 років життя, замислився б: а навіщо це мені? А тепер знаю, навіщо.
Лютий, 2012 рік.
Повну версію порадницької гостини з Денисом Силантьєвим можна прочитати в книжці “Порадницька гостина. Історії життя та успіху. 2006 – 2016”.
Автор і ведуча проекту «Порадницька гостина»
Тетяна ВЛАСЮК.