Лютерани, римо-католики, а також Вірменська Церква 13 травня святкують Вознесіння Господнє. Після Воскресіння Христос перебував серед своїх учнів, а коли на 40-й день піднявся з апостолами на Оливну гору, то вознісся на небо. Символізм свята полягає в тому, що Христос йде з вузького кола учнів, аби бути поряд із усіма людьми, сидячи «по правиці Отця». Це день встановлення Його влади як на небі, так і на землі.
Мусульмани 13 травня святкують Ід аль-Фітр, який знаменує завершення посту в місяць Рамадан. У цей день вітають одне одного словами: «Ід мубарак!» – «Благословенного свята!», готують святкові страви, влаштовують застілля та ходять у гості. Обов’язковою традицією свята є милостиня (закят аль-фітр), а зібрані кошти витрачаються для підтримки найбідніших членів громади.
Православні 14 травня вшановують Макарія, що був Київським митрополитом у ХV ст. По дорозі з Вільно до Києва він зупинився в маленькому селі, аби відслужити службу Божу. На село напали татари і вбили митрополита саме під час літургії. Протягом усього часу керування церквою Макарій був дуже вимогливим щодо морального рівня священства і суворим щодо дисципліни. Зараз мощі святого зберігаються у Володимирському соборі в Києві.
Православні та греко-католики 16 травня відзначають День жінок-мироносиць, який є християнським жіночим днем. Свято розповідає про Христових учениць, які не лишили Його, коли розбіглися усі інші. Сповнені любові та віддані жінки принесли до гробу свого Вчителя миро, аби змастити Його тіло, як того вимагав поховальний звичай, натомість знайшли в печері янгола, який звістив їм радісну новину. І саме жінки-мироносиці стали першими, кому явився Воскреслий Христос.
Вірменська Церква 16 травня святкує Другу Вербну неділю. Якщо Перша Вербна неділя символізує переможний вхід Христа до Єрусалима, де Його вітали, кладучи до ніг пальмове гілля, то Друга Вербна неділя нагадує про вознесіння Христа та Його вхід до небесного Єрусалима.
Марина ЧОРНА, релігієзнавиця.