З початку повномасштабного вторгнення на екрани вийшла низка сильних і проникливих документальних фільмів, які розповідають правду про звірства росіян в Україні. Пропонуємо вашій увазі добірку із п’яти сильних документалок.
«Мрії дітей міста Марії»
Діти, які пережили окупацію в Маріуполі, зняли власний короткометражний фільм, в якому діляться своїми історіями та розповідають, про що мріяли раніше і про що мріють зараз.
14 маленьких маріупольців від 8 до 15 років написали сценарій, підібрали локації, реквізит, костюми та працювали з камерою. Допомогли їм у цьому викладачі-практики Ukrainian Film School. Режисер стрічки — Тарас Ткаченко.
Трейлер картини за посиланням: http://surl.li/devsr
«Вокзал надії»
Ще 23 лютого вокзал Берліна жив своїм буденним життям: потяги та валізи, сосиски та шаурма, зустрічі та прощання, обійми та передчуття нових пригод. А вже за кілька днів він перетворився на один з найбільших у Європі волонтерських хабів. Разом із першими потягами із заляканими, розгубленими, втомленими українцями на вокзал почали приходити звичайні берлінці, які пропонували безкоштовне житло, їжу та будь-яку можливу підтримку. Все це було за велінням серця, бо вчинити інакше вони просто не могли. Людей ніхто не примушував, а вони нічого не чекали у відповідь.
Фільм досліджує тему українських біженців в Європі. Окрім драматичних історій українців, автори шукають відповіді на питання “як” та “чому” вирішили волонтерити на вокзалі благополучні німці.
Режисерки — Наталя Мірошниченко, Яна Федосенко.
Трейлер картини за посиланням: http://surl.li/devsy
«ДАЛІ»
Документальний фільм про українських жінок, які через повномасштабне вторгнення росії були вимушені покинути батьківщину та рятуватися в країнах Європи. Автори фільму через інтерв’ю з кожною героїнею розповідають про їх нелегкий шлях і переживання вибору, про життя у нових країнах та бажання повернутися додому. Це щирі спогади школярки-відеоблогерки з Маріуполя та її мами; фотографки з Харкова, студентки з Києва, стендаперки Наталі Гаріпової та тренерки з тхеквондо з Черкас.
Режисер: Артем Григорян
Трейлер картини за посиланням: http://surl.li/devtr
«Маріуполь. Невтрачена Надія»
Фільм є свідченнями російсько-української війни, очима простих людей, які прожили у Маріуполі перший місяць вторгнення. Стрічка не містить страшних кадрів, не справляє тиск на глядача. П’ять маріупольців розказують свій досвід життя всередині війни. Психіка кожної людини була понівечена цими подіями і потребує психологічної реабілітації.
«Фільм наводить різкість на кордоні добра і зла. Він про життя простих людей у місті, що знищує війна. Тут є диво народження під бомбами. Є побутовість очікування гіршого у підвалі філармонії. Є шок від розуміння масштабів варварства, біль втрати та пошук сил, щоб жити далі. А головне, у ньому є міць протистояти обставинам, які, здавалося б, повинні зруйнувати вщент», – говорить продюсер картини Володимир Бородянський.
Режисер: Максим Литвинов
Трейлер картини за посиланням: http://surl.li/devtl
«Дев’ять життів»
Фільм про волонтерів, які ризикуючи власним життям, витягували тварин із палаючих та зруйнованих квартир. Про людей, які не поїхали, а залишилися рятувати тих, хто слабший і не може себе захистити. Про героїв, які відмовлялися залишати тварин у зоопарках та притулках навіть під час найзапекліших обстрілів.
Свої історії у фільмі розповідають четверо волонтерів: актор Олексій Суровцев, який рятував тварин із зруйнованого Ірпеня, Настя Тиха – опікується собаками інвалідами, Марина Грицик – рятувала коней зі стайні у Чернігівській області, Наталя Попова – рятує тварин із зруйнованих зоопарків.
Трейлер картини за посиланням: http://surl.li/devtn
Джерело: Країна_інфо.