Вдома на підвіконні чудово росте орхідея, у якої коріння в буквальному сенсі «вистрибує» з горщика.
Але ні про який хворобливий стан не йдеться. Багато великих квіточок, що розпустилися, кілька бутонів на підході. Але якщо вірити багатьом порадам із інтернету, потрібно терміново змінювати ґрунт і пересаджувати у більший горщик. Що це дасть?
Спочатку рослина опиниться у стані стресу через пересадку. Потім, «отямившись», почне поступово освоювати новий простір, попутно споживаючи збільшену кількість поживних речовин з оновленої ґрунтосуміші. Звучить начебто непогано, проте чи буде орхідея в цьому випадку квітувати і чи не перейде в режим «тривалого жирування»? Адже маленький тісний горщик спонукає орхідею замислитися над потомством, отже, швидше перейтиу стадію цвітіння. А це, напевно, і є головною метою квітникаря?
Також зазначу, що в природі орхідеї (фаленопсиси) чіпляються до стволів великих дерев повітряним корінням, тому його поява — цілком звичайна справа.
Та якщо на корінцях раптом з’явилися ознаки гнилі, їх бажано акуратно підрізати, а місце зрізу засипати товченим активованим вугіллям. Засушене ж коріння жодної загрози для рослини не становить. Вирішувати, звичайно, вам, як чинити в цій ситуації.
Галина АРТЕМЕНКО, квітникарка.